PRO BONO

 

SZUSTOW. KULTURA I KOMUNIKACJA od początku była pomyślana jako firma wspierająca ciekawe, nieoczywiste przedsięwzięcia. Dziś w Polsce wiele ważnych projektów realizowanych jest  przy minimalnych budżetach, siłą ambicji i uporem artystów lub wizjonerów. Staramy się wyszukiwać i wspierać inicjatywy bliskie naszej wrażliwości. Wiara w sens przedsięwzięcia przekłada się na sukces medialny. Do tej pory skutecznie wspieraliśmy:  

JERZ IGOR  - zbiórka publiczna na wydanie debiutanckiej płyty 

Jerz Igor to Jerzy Rogiewicz i Igor Nikiforow, muzycy znani z licznych zespołów warszawskiej sceny niezależnej, m.in.: Levity, Pink Freud, Paula & Karol, Warszawska Orkiestra Rozrywkowa czy zespoły Marcina Maseckiego. Marzeniem Jerza Igora było nagranie płyty dla dzieci, której z radością mogliby posłuchać sami. Poprosili o napisanie tekstów przyjaciół, potem skomponowali muzykę, nagrali instrumenty i głosy. Dbając o prawdziwie domowy klimat piosenek, nagrywali je w starym, pięknie brzmiącym drewnianym domu i przytulnej sali prób. Tak powstał materiał na album „Mała płyta”.
SZUSTOW KULTURA I KOMUNIKACJA zorganizowała zbiórkę funduszy przez serwis crowdfoundingowy. Płyta ukazała się w 2014 r. 

REBEKA - opieka medialna nad zespołem

największy fenomen polskiej sceny elektronicznej ostatnich lat. Ich brzmienia określane jest mianem „mistycznego” i zarazem „obłąkańczo tanecznego”, doceniano dojrzałość i świadomość artystyczną duetu. Iwona Skwarek i Bartek Szczęsny pod szyldem Rebeka zdążyli wydać debiutancką „Helladę”, EPkę „BREATH” oraz wystąpić – jako jeden z nielicznych polskich zespołów – w ramach legendarnego Boiler Room i zagrać wiele koncertów klubowych na całym świecie.
SZUSTOW. Kultura i Komunikacja opiekowała się medialnie zespołem REBEKA od grudnia 2014 r. do grudnia 2015 r. 

„DZIDZIA” SYLWII CHUTNIK  - wsparcie zbiórki publicznej oraz komunikacja premiery audiobooka

Na pomysł wydania „Dzidzi” w formie audiobooka wpadła aktorka Magda Karel. Przekonała do niego koleżanki z bokserskiego ringu: Sylwię Chutnik (autorkę, laureatkę Paszportu Polityki), Natalię Fiedorczuk (piosenkarkę, instrumentalistkę, związaną z Nathalie and the Loners) i Monikę Stolarską (malarkę).
SZUSTOW. Kultura i Komunikacja wspierała crowdfoundingową zbiórkę pieniędzy na niezależne wydanie audiobooka oraz opiekowała się medialnie promocją wydawnictwa. „Dzidzia” Sylwii Chutnik ukazała się w formie audiobooka w lutym 2016 r. 

SHEKLE - wsparcie zbiórki publicznej na start pierwszej i jedynej kobiecej załogi z Polski w żeglarskich Mistrzostwach Europy ORC 2017

Shekle to jedenaście żeglarek z różnym stażem pokładowym, z różnych stron kraju. Łączy je pasja i wspólny cel: przełamanie stereotypu żeglarstwa jako męskiego sportui inspiracja dziewczyn z całego kraju (i nie tylko) do realizacji sportowych marzeń.
SZUSTOW. Kultura i Komunikacja wspierała crowdfoundingową zbiórkę pieniędzy na start SHEKLI w żeglarskich Mistrzostwach Europy ORC 2017 w Gdańsku. Na czarte jachtu oraz paliwo, opłaty wpisowe i postojowe potrzeba było minimum 48 000 złotych. W sumie udało się zebrać ponad 54 000. Shekle wystartują na Mistrzostwach w lipcu 2017 r.