SZUSTOW. KULTURA I KOMUNIKACJA działa na rynku od 2012 r. Współpracuje z instytucjami kultury, biznesem i dyplomacją. Wspiera działania edukacyjne i społeczne.
Do grona 90 klientów należeli m.in.: Muzeum Sztuki Nowoczesnej („Wróblewski Recto/Verso”), Nowy Teatr (inauguracja), oba teatry Krystyny Jandy (Teatr Polonia spot i Och-Teatr), Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej (Dni Mediów), Ambasada Republiki Korei w Polsce (Warszawski Festiwal Filmów Koreańskich), Transatlantyk Festival, Audioriver Festival, czy Bibliotekarki z Jarocina.
Firma SZUSTOW. prowadziła szkolenia z komunikacji zewnętrznej i wewnętrznej dla firm i instytucji kultury (m.in. Poznań, Łódź, Warszawa). Do sukcesów firmy należy zaliczyć wprowadzenie na rynek Kwartalnika „Przekrój” w 2016 r.
Od 2016 roku firma zarządzana jest zdalnie i działa między Zurychem a Warszawą.

 

KATARZYNA SZUSTOW
założycielka

fot. Ola GrochowskaOd połowy lat 90. produkuję wydarzenia artystyczne, jak i współtworzę kształt instytucji, festiwali, prywatnych inicjatyw kulturalnych. Byłam świadkiem wielu interesujących, dopracowanych merytorycznie projektów, które nie wzbudziły zainteresowania odbiorców. Często jestem widzem słabych artystycznie wydarzeń, które budzą szeroki oddźwięk medialny. Moją pasją jest skuteczna, kompleksowa komunikacja niepowtarzalnych działań artystycznych.

Dzięki pracy w każdym z sektorów posiadam szerokie spektrum, które pozwala mi szybko lokalizować i nazywać słabe ogniwa w komunikacji w każdym typie organizacji.

Lata 2008-2012 spędziłam w Teatrze Dramatycznym m.st. Warszawy im. Gustawa Holoubka, gdzie do moich zadań należało opracowanie, wdrożenie i nadzór nad komunikacją teatru oraz działalność kuratorska w zakresie wydarzeń edukacyjnych, festiwali, projektów merytorycznych.

Doświadczenie w prywatnej klubo-galerii Le Madame (2004–2006) zaowocowało licznymi kontaktami z twórczymi ludźmi świata kultury i mediów. Poznałam w tym czasie, czym jest tworzenie komunikacji kryzysowej, kiedy i jak powinno się jej używać. 

Współpracowałam również z trzecim sektorem – zakładałam stowarzyszenia, fundacje oraz jestem regularnym odbiorcą oferty kulturalnej organizacji pozarządowych. Do dziś, od 2010 roku jestem członkinią komisji z ramienia Komisji Dialogu Społecznego ds. Kultury oraz grupy eksperckiej Biura Kultury/Centrum Komunikacji Społecznej oceniających wnioski złożone w konkursach m.st. Warszawy na realizację zadań publicznych (festiwale i upowszechnianie, edukacja, granty 3-letnie).

Posiadam doświadczenie w projektach międzynarodowych (programowanie, merytoryka, doradztwo strategiczne, komunikacja). Zasiadałam w radach programowych: Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego WARSZAWA CENTRALNA (2007–2012), Plenarnego Zjazdu Informal European Theatre Meeting (IETM, 2011). Współpracowałam ze szwajcarskim Teatrem Gessnerallee i centrum artystycznym Rote Fabryk w Zurychu (2006), opracowałam program oraz komunikację inauguracji roku polsko-niemieckiego w Polsce (2005).

W 2012 roku powołałam samodzielną firmę doradczą SZUSTOW. KULTURA I KOMUNIKACJA, której zadaniem jest tworzenie i wdrażanie najskuteczniejszych modeli komunikacji dla instytucji, inicjatyw i przedsięwzięć kulturalnych.
[fot. Ola Grochowska]

 

 

 

SARA WOŁCZYŃSKA

Przez długi czas związana z warszawską branżą gastronomiczną, gdzie zdobywała umiejętności produkcyjne i komunikacyjne. W latach 2015-2017 związana z projektem Żarcie Na Kółkach, w ramach którego odpowiadała za produkcję i promocję. W tym czasie Projekt został nagrodzony Grubą Rybą Radia Kolor oraz Nocnymi Markami magazynu Aktivist. Odpowiadała za komunikację wydarzeń we współpracy z: Hocki Klocki, WARMUT, GRAM, Inny Wymiar, Nocny Market. W 2017 wyjechała do Kopenhagi, gdzie odbyła staż w agencji kreatywnej Sweet Sneak i współpracowała z ilustratorem Bartkiem „Arobalem" Kociembą. Po powrocie współtworzyła projekt Kei-Van Offline w Mieście oraz ukończyła studium na Akademi Fotografii. 

W zespole SZUSTOW. KULTURA I KOMUNIKACJA zajmuje się kontaktem z mediami, produkcją oraz mediami społecznościowymi.

 

ANNA MAŁGORZATA KASIŃSKA

Producentka przedsięwzięć kulturalnych. Od 2011 r. pracuje głównie przy projektach filmowych i audiowizualnych. Kierowała produkcją filmów krótkometrażowych: Kaliny Alabrudzińskiej Lena i ja, Klary Kochańskiej-Bajon 10 Apgar oraz teledysków Klary EnchantedThe Cliff. Od 2013 roku współpracuje z reżyserem Dariuszem Gajewskim.

Wcześniej zajmowała się tworzeniem i komunikowaniem wydarzeń kulturalnych. Pracowała m.in. dla: HBO Polska (organizacja wieczorów filmowych „Ekrany świata”, 2006), Teatru Dramatycznego im. Gustawa Holoubka w Warszawie (komunikacja i PR, 2008-2010), Studia Graficznego Temperówka (seria spotkań edukacyjno-artystycznych „Kulturalna Temperówka” 2010-2011), Fundacji Nie Zawsze Musi Być Chaos (profil programowy i strategia komunikacji fundacji, cykl edukacyjny „Dzieci vs artyści”, 2011-2012).

W 2005 roku w Le Madame zorganizowała „Glam-rock party – Rebirth of Glitter”, gdzie poznała Katarzynę Szustow. W latach 2008-2010 pracowały razem w Dziale Komunikacji i Rozwoju Teatru Dramatycznego.

W SZUSTOW. KULTURA I KOMUNIKACJA odpowiada za  produkcję przedsięwzięć kulturalnych.