FUNDACJA RODZINY STARAKÓW

Fundacja Rodziny Staraków zainaugurowała swoją działalność w grudniu 2008 roku. Głównym celem Fundacji jest idea wspierania i promowania młodych, zdolnych ludzi, tworzenia dla nich optymalnych warunków rozwoju oraz pomoc w realizacji ich marzeń i pomysłów na życie.

„Behind the Appearances” to pierwszy na świecie pokaz obszernego wyboru prac Very Lehndorff (Veruschki) i Holgera Trülzscha. Wystawa składa się z najlepszych fotografii spośród trzech cykli, realizowanych przez duet Lehndorff/Trülzsch w latach 70. i 80. XX w. – „Mimicry-Dress-Art” (1970-73), „Ocidations” (1978) oraz „Prato/Sirius” (1985-88).

Vera Lehndorff to światowej sławy modelka pochodzenia niemieckiego, znana jako Veruschka. Międzynarodową karierę rozpoczęła na początku lat 60. we Florencji, by wkrótce zostać pierwszą supermodelką – termin ten powstał właśnie dla niej. Pierwsze próby artystyczne podejmowała u boku Salvadora Dalego, któremu asystowała przy performansie rzeźbiarskim w roku 1963. W 1966 roku zadebiutowała na wielkim ekranie w „Powiększeniu” Antonioniego w słynnej scenie sesji zdjęciowej, w której wcieliła się w siebie samą. Na przełomie lat 60. i 70. rozpoczęła współpracę artystyczną z Holgerem Trülzschem zrywając z karierą modelki na rzecz sztuk wizualnych w 1975.

Zadaniem SZUSTOW. KULTURA I KOMUNIKACJA jest komunikacja pierwszej na świecie wystawy prac Very Lehndorff (Veruschki) i Holgera Trülzscha – „Behind the appearances”.


Okres współpracy: od maja do października 2014 roku.